אפרת ננר
רוצים להתייעץ?
לחצו כאן ומלאו פרטיכם

פגישת היכרות עבור אימון אישי או/ו עסקי, חינם.


  ייעוץ ארגוני

  למה לי יעוץ?

  אין זה סוד שבמאה ה -21 השינוי הוא הגורם הקבוע והבולט ביותר במערכת הכלל עולמית והאנושית. שינוי – קבוע, נשמע פרדוקס. המושגים כמו כאוס ואי וודאות מקבלים ביטוי יותר ויותר בעולם המדע, בכלכלה, בתעסוקה ובחיי היומיום בכלל. התופעה פרצה גבולות ותבניות ונוגעת היום בכל אחד ואחד. קהילות שנחשבו סגורות, מתבצרות יותר ויותר בתוך עצמן כדי להרחיק את השינויים המאיימים על קיומן אך המציאות טופחת על פניהם. (ראה החברה החרדית במשבר הקורונה). אם תאווי חיים אנחנו, עלינו להפתח ולהכיר את העולם סביבנו, ולהתאימו לצרכים מול השינויים המתרחשים ועדיף שנעשה זאת מוכנים וחדורי חדוות יצירה. נהיה השפעים, נהיה מובילי המחנה ולא מופתעים הנגררים לתגובה אימפולסיבית כזו שתשאיר אותנו תוהים, טועים ומטעים ואובדי עצות בחוסר וודאות וכאוס. 

  הינו אך לגבי חברות וארגונים הנושמים וחיים באותה סביבה. המצב הכאוטי מערער את תבניות המבנה והתפיסה הארגוניים ומאיים על סדרי עולם העסקים והכלכלה העולמיים. התמונות והמילים נזילות ומבלבלות וכבר אינן צורות ארגוניות מוגדרות כפי שהכרנו מימים ימימה. יותר מכך, ההתרחשויות העולמיות כופות שינויים מאג'וריים, לעיתים מהיום למחר.

  ארגון השדה התפיסתי הוא בסיסי ביותר עבורנו וככל הנראה טבוע בנו מלידה. סגירות ומגדריות מלווה את החברה האנושית מימים ימימה ובשעות מצוקה על אף כמה וכמה. ככל שחוויות השינוי תכופות יותר, כך עולה הצורך בהתערבות חיצונית – מקצועית. לא כי אין לארגון את הכלים להמשיך ולהתמודד כפי שעשה ופעל עד כה, העומס ותכיפות השינויים עלולים להביא לעייפות ובלבול ולגרור לשיקול דעת ממקום של פחד ודאגה. ומכאן קצרה הדרך לסגירות תוך הצמדות למוכר בבחינת, נתכופף עד יעבור הגל..

  עובדות החיים מוכיחות אחרת, המאה העשרים חוללה שינויים רבים. גלים גלים הם באים ובקצב מואץ. תחושת אי הוודאות והבהלה המתלווה לנוכח העומס והכאוס מאיימת ומטרידה באופן יום יומי ולא פוסחת על האיש. עסקים נולדים ומתרסקים, חברות ענק קורסות או נבלעות בתוך עצמן. אי היציבות העסקית והתעסוקתית הינה נחלת רבים.

  היום יותר מאי פעם זקוק הארגון לראיה תלת ממדית. להביט נכוחה, להציף את הסמוי, ולהבין מה רואה ומבין הדומה לך. לגלות את המסוגלות ואת הביטחון לממש מסוגלות זו. היום יותר מאי פעם נחוץ לארגון יועץ.

  ייעוץ ארגוני 

  ייעוץ ארגוני הינו יעוץ הניתן לארגונים במטרה לשפר את התפקוד שלהם ואת התהליכים המתרחשים בהם. הייעוץ נועד לאפשר לארגון להתמודד עם סביבה דינמית המשתנה ללא הרף מהפן הלוגיסטי, האנושי  ובכל המתרחש בשוק. המאה ה- 21 מאופיינת באי יציבות בכל תחומי החיים, אופנות משתנות, מצב כלכלי לא יציב, העלאת או הורדת ריבית , שינויים בחקיקה ומגוון אירועים וגורמים העשויים להיות בעלי השפעה משמעותית על הארגון ועל האסטרטגיה שלו. כישלונו של מוצר מסוים או הצלחה של מוצר אחר, טעות ביצור הגוררת Recall או מוצר פשוט שלפתע הופך ללהיט. כל הדברים הללו יכולים להתרחש בכל דקה ועל החברה להיות מסוגלת להתמודד עם השינויים, מינוריים, סמויים או קיצוניים ככל שיהיו.

  ייעוץ ארגוני לחומר אנושי טוב יותר 

  מי שצריך להתמודד עם השינויים הללו הוא החומר האנושי הקיים בחברה. בעידן בו הטכנולוגיה זמינה לכולם באופן כמעט זהה הרי שאת ההבדל המשמעותי בין ארגון לארגון עושה החומר האנושי. שיפור יכולות העובדים וכושר הסתגלותם לשינויים, יצירת מוטיבציה ושמירה על "מתח מוטיבציוני", יצירת נתיב צמיחה עבור העובדים שיגבירו את המוטיבציה ואת תחושת המחויבות לחברה. הקשבה אמיתית לצורכיהם ובעיותיהם, כל אלה הם רק חלק מן הדברים שיש להקפיד עליהם על מנת לשמר כוח עבודה איכותי בארגון.

  הייעוץ הארגוני חולש על פני מגוון נושאים הרלוונטיים לכל חברה או ארגון וניתן לחלק אותם ל-3  נושאים מרכזיים:

  • אנשים –מבוסס על ידע במדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה ארגונית, שיטות תגמול ועוד.
  • משימות –מבוסס על ידע בשיפור תהליכים, מבנה ארגוני, אסטרטגיה עסקית ושיווקית ועוד.
  • סביבה –בחינת מיקומו של הארגון בסביבה העסקית תוך בחינת יחסי הגומלין הקיימים עם ספקים, לקוחות ובעלי עניין.

  מביאים את הארגון לתוצאות

  על מנת להביא את הארגון לתוצאות מקסימליות לאורך זמן, יש צורך ביד מקצועית חיצונית, מכוונת. על ידי פיתוח ארגוני נכון ושינוי בתפיסת עבודה, הן של העובדים והן של צוותי ניהול, ניתן למנף כל מצב להצלחה.
  אפרת ננר תעניק לכל ארגון או עסק, מהניסיון שצברה ומהחידושים האחרונים בתחום הפיתוח הארגוני.

  פגישת היכרות עבור אימון אישי או/ו עסקי, חינם.


   מאמרים נוספים
   קידום באינטרנט קידום באינטרנט